پایگاه دانش

کارمندان گوگل با وای‌فای مشکل دارند.

طراحان هوش مصنوعیِ گوگل با وجود حساسیت کاری بالا، در جدیدترین دفتر این شرکت با مشکل وای‌فای مواجه شده‌اند.

گوگل در اولین ساختمانی که به‌طور کامل توسط خودش طراحی و ساخته شده، نوآوری‌های بی‌شماری را به نمایش گذاشته و حتی کارکنان را به تمرکز بر مهم‌ترین پروژه‌ی خود یعنی هوش مصنوعی مولد سوق داده است؛ اما این نوآوری‌ها ظاهراً شامل وای‌فایِ مناسب نمی‌شوند.

به گفته ۶ نفر از کارکنانی که با سرعت وای‌فای شرکت به مشکل خورده‌اند، ساختمان بِی ویو واقع در مقر شرکت آلفابت در مانتین ویو کالیفرنیا، ماه‌ها است که از وای‌فای ناکارآمد یا در بهترین حالت، ضعیف رنج می‌برد.

فضای کاری اشتراکی ساختمان برای تیم‌هایی که با لپ‌تاپ کار می‌کنند، مفید واقع نشده است؛ زیرا کارمندان گوگل را مجبور به استفاده از کابل‌های اترنت کرده تا حداقل بتوانند از سرویس اینترنت ثابت بهره ببرند. برخی از آن‌ها حتی با استفاده از گوشی‌ به عنوان هات‌اسپات، نیاز اینترنت خود را برآورده می‌کنند.

به گفته یکی از مهندسان هوش مصنوعی مستقر در ساختمان، وای‌فای نامطلوب منجر به دورکاری برخی کارکنان شده و هیچ کمکی به گوگل برای اعمال دستور بازگشت به دفتر کار نکرده است. او گفت: «از برترین شرکت اینترنتی در جهان انتظار می‌رود چنین مشکلی را به‌راحتی تاکنون برطرف کرده باشد.»

مدیران گوگل نیروهای خود را به قدم‌زدن در محوطه‌ی بیرونی شرکت یا نشستن در کافه‌ی مجاور آن تشویق کرده‌اند چراکه در آنجا سیگنال وای‌فای قوی‌تر است.

گوگل دلایل مشکلات وای‌فای را به صورت عمومی اعلام نکرده است؛ اما کارکنان می‌گویند این ساختمان ۶۰۰ هزار مترمربعی مانند مثلث برمودا پهنای باند را می‌بلعد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید